ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
28.04.2025 | Как ще се отразят евентуални нови мита на американските технологични компании
28.04.2025 | Cummins Power Generation разширява портфолиото си с батерийни системи за съхранение на енергия
25.04.2025 | Чехия откри национален център за полупроводникови технологии
22.04.2025 | Над 250 възпитаници на ТУЕС показват своите проекти на TUES Fest 2025 в София
22.04.2025 | u-blox обяви нов оптимизиран за IoT приложения компактен Bluetooth LE модул
На 9 и 10 април т. г. в Интер Експо Център, София се проведе SMT форум, организиран от компанията DJK Europe. Събитието, под наслов „Производство. Инспекция. Процеси”, представи актуални решения за SMT производство и бе посетено от представители на компании от сектора. Форумът откри Димитър Димитров, зам. управител на DJK Europe. Той приветства участниците, представи основните цели на събитието и очерта акцентите му.
Първата лекция бе посветена на решенията Panasonic. По-специално внимание бе отделено на принтера за нанасяне на спояваща паста – SPG и на машината за повърхностен монтаж АМ100. Лекторът Питър Барбър, приложен инженер в Panasonic Factory Solutions Europe, направи кратко представяне на дейността на компанията в световен мащаб и акцентира върху предимствата, които предоставят предлаганите от Panasonic решения.
„SPG гарантира непрекъснат процес на работа благодарение на факта, че главата се контролира чрез въздушно налягане, което позволява поддържането на постоянен ъгъл на нанасяне на спояваща паста”, коментира той. „За да е универсален процесът на нанасяне, трябва скоростта да подлежи на промяна. Затова ние предлагаме високоскоростен мулти контрол, който позволява равномерно нанасяне на пастата”, допълни г-н Барбър. В своята лекция той подчерта, че новостите при Panasonic в решенията за повърхностен монтаж са продиктувани от тенденцията производителите да се ориентират към спояваща паста с по-ниско качество, което налага високотехнологични решения, които да поддържат качеството на процесите. Питър Барбър представи и предимствата на машината за монтаж AM100, която представлява цялостно решение за асемблиране с производителност 35 800 компонента в час. Лекцията бе последвана от практическа демонстрация работата на машините.
Форумът продължи с представяне дейността и продуктите на MEK (Marantz), които бяха презентирани от Хенк Бийманс, генерален директор на Marantz Business Electronics Europe. Акцент бе поставен върху системата за автоматична оптична инспекция на печатни платки – AOI на компанията. Г-н Биймас се спря по-подробно върху техническите параметри на оптиката, както и върху машините за инспекция, които са с лесно програмиране и графичен интерфейс. Особен интерес предизвика новият продукт на фирмата – SpectorBox. „Системата е оптимизирана за инспекция при вълново и селективно запояване на THT и SMT компоненти. С нейна помощ може да се извършва инспекция на вътрешните слоеве на платката директно върху конвейерната система”, подчерта той.
Следващите лекции бяха посветени на системата EFA на Lebert Software Engineering, която предоставя лесна и ефективна визуална инспекция на продукти и компоненти в електрониката, рентгеновата система X-eye 3100 на SEC Korea (оборудвана с плосък детектор с висока резолюция и подходяща за инспекция на повърхностен монтаж), както и на микроскоп HIROX, осигуряващ прецизно микронаблюдение, с широко приложение в електрониката.
Ключови думи: DJK Europe SMT производство повърхностен монтаж Panasonic спояваща паста Marantz оптична инспекция Lebert Software Engineering SEC Korea HIROX
Област: Събития
Arrow Electronics кани на Arrow Multi-Solution Tech Day в София
Nuvoton придобива микроелектронното производство на Panasonic
Водещи производители с участие на SMT Hybrid Packaging 2018
Хърватска фирма предлага SMT услуги
Поредното издание на SMT Hybrid Packaging стартира на 16 май
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОНИКАТА на специализирания портал Electronics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
15.04.2025 | Ersa Технологичен семинар България 2025 очерта тенденциите в електронното производство
04.04.2025 | Ersa Технологичен семинар България 2025 представя новите технологии за производство на електроника
31.03.2025 | Microchip miniFPGA Tech. Sessions срещна младите таланти от ПГЕЕ - Пловдив с новите технологии
28.03.2025 | embedded world 2025 привлeче близо 1200 изложители и 32 000 посетители
24.03.2025 | Hack the Wealth бе темата на 11-ото издание на Hack TUES
15.04.2025 | Ersa Технологичен семинар България 2025 очерта тенденциите в електронното производство
04.04.2025 | Ersa Технологичен семинар България 2025 представя новите технологии за производство на електроника
31.03.2025 | Microchip miniFPGA Tech. Sessions срещна младите таланти от ПГЕЕ - Пловдив с новите технологии
28.03.2025 | embedded world 2025 привлeче близо 1200 изложители и 32 000 посетители
24.03.2025 | Hack the Wealth бе темата на 11-ото издание на Hack TUES
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.