ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
10.08.2022 | element 14 обяви състезание за експерименти със сензори за жестове
09.08.2022 | Quectel осигурява глобална свързаност с нов iSIM модул
08.08.2022 | Започна строежът на новата производствена база на Технически компоненти България във Видин
08.08.2022 | Semtech разширява портфолиото си от решения за IoT пазара с придобиването на Sierra Wireless
Melexis представи новия 2D магнитен сензор за абсолютно позициониране MLX90340, базиран на технологията Melexis Triaxis Hall. Той е ориентиран към различни потребителски и индустриални приложения, като предлага възможности за измерване на 360° ротация и до +/-20 мм линейно преместване.
Сензорът се състои от магнитен датчик Triaxis Hall, аналогово-цифров преобразувател, цифров сигнален процесор за обработка на сигнала и изходен драйвер. Благодарение на интегрирания магнитен концентратор (IMC) сензорът е чувствителен към магнитния поток в три равнини (X, Y и Z), което позволява разработката на безконтактни сензори за позиция с аналогов или PWM (ШИМ) изход.
MLX90340 се предлага както корпусиран с един чип (SOIC-8), така и в корпус с два резервиращи се чипа (TSSOP-16) за критични приложения с повишена надеждност. Новият прибор ще допълни успешния сензор за автомобилни приложения MLX90365, добавяйки три различни температурни диапазона.
Melexis предлага и четири предварително програмирани версии на сензора, пригодени за различни диапазони на ротация.
Ключови думи: Melexis Triaxis Hall MLX90340 магнитни сензори сензори за позиция позиционни сензори
Eyeware и Melexis си сътрудничат в създаването на система за мониторинг на шофьора
Melexis очаква 10% ръст на продажбите през 2020 г.
Сензор на Melexis в индустриалната 3D ToF камера на tofmotion
Melexis разширява портфолиото от сензори за налягане с нов аналогов чип
Melexis отчете ръст на продажбите през второто тримесечие
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОНИКАТА на специализирания портал Electronics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
01.08.2022 | Quectel представи нов двулентов прецизен GNSS модул с поддръжка на RTK и DR
01.08.2022 | u-blox обяви високоефективен GNSS модул с интегрирана антена
26.07.2022 | Quectel представи нов еднолентов GNSS модул със свръхниско енергопотребление
19.07.2022 | Quectel представи 5G модул с изкуствен интелект
05.07.2022 | u-blox обяви най-малкия GNSS модул
01.08.2022 | Quectel представи нов двулентов прецизен GNSS модул с поддръжка на RTK и DR
01.08.2022 | u-blox обяви високоефективен GNSS модул с интегрирана антена
26.07.2022 | Quectel представи нов еднолентов GNSS модул със свръхниско енергопотребление
19.07.2022 | Quectel представи 5G модул с изкуствен интелект
05.07.2022 | u-blox обяви най-малкия GNSS модул
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
© Copyright 2010 - 2022 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.