ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
28.06.2022 | u-blox обяви най-малкия LTE Cat 4 модул с глобално покритие и 2G/3G обратна съвместимост
27.06.2022 | Farnell стартира годишното проучване за предизвикателствата пред жените в електронната индустрия
22.06.2022 | Инвестициите в оборудване за микроелектронното производство достигат рекордни стойности през 2022 г.
20.06.2022 | TTI разширява офертата си с магнитните компоненти на Laird Performance Materials
Електрическите сигнални вериги могат да се състоят от различни компоненти - сензори, изпълнителни елементи, усилватели, аналогово-цифрови преобразуватели (АЦП), цифрово-аналогови преобразуватели (ЦАП) и дори микроконтролери. За да се подобри точността на цялата сигнална верига, първо е необходимо да се идентифицират и минимизират съответните грешки в отделните звена. В зависимост от сложността на сигналната верига, този анализ може да се превърне в трудоемка задача, обяснява Томас Бранд, приложен инженер в Analog Devices.
Калкулаторът на грешките в ЦАП на Analog Devices е прецизен, лесен за използване и може да помогне на разработчиците да изберат най-подходящия компонент за конкретно приложение.
Тъй като ЦАП обикновено не са сами в сигналната верига, а са свързани към източници на еталонни напрежения и операционни усилватели (като референтни буфери, например), тези допълнителни компоненти и съответните им грешки трябва да бъдат разгледани и обобщени.
Референтното напрежение има четири основни приноса за грешката. Първият е свързан с първоначалната точност (първоначална грешка), която показва вариацията в изходното напрежение, измерена в производствени тестове при температура от 25°C. Към това се добавят грешките, свързани с температурния коефициент, грешките от коефициента на стабилизация на товара и коефициента на стабилизация на линията. Първоначалната точност и грешката от температурния коефициент допринасят най-много за общата грешка.
В операционните усилватели най-голям ефект имат грешката при остатъчното входно напрежение и грешката от толеранса на резисторите. Първата грешка се отнася до ниско диференциално напрежение, което следва да се приложи към входовете, за да се принуди изходът да достигне 0 V. Грешката при толеранса на резисторите е грешка на усилването, причинена от съответните толеранси, използвани за настройка на обратната връзка на усилването. Други грешки са причинени от поляризиращия ток (bias), коефициента на потискане на захранващото напрежение (PSRR), коефициента на усилване с отворен контур, входното напрежение на несиметрия, изместването при потискане на синфазните сигнали (CMRR) и отклонението на остатъчното входно напрежение.
При самия ЦАП са възможни различни видове грешки - например интегралната грешка от нелинейност (INL), коефициентите на усилване, несиметрия и температура. Всички те понякога се събират заедно, за да образуват стойността на общата неочаквана грешка (TUE).
Събирането на грешките на съответните компоненти обикновено е досадна задача, но тя може да се опрости с калкулатора на грешката, разработен от Analog Devices. Той е надежден и лесен за използване, което улеснява създаването на прецизна ЦАП сигнална верига и бърза оценка на възможните компромиси в процеса на разработка.
Калкулаторът на грешката в ЦАП на Analog Devices е достъпен тук.
За контакт:
Мартин Цветков, Account Manager
M: +359 88 787 0757
E: Martin.Tsvetkov@arrow.com
Arrow Electronics | arrow.com
Ключови думи: Arrow Electronics Analog Devices DAC Error Budget Calculator ЦАП АЦП операционни усилватели цифрово-аналогови преобразуватели
Област: Електроника
element14 обяви състезание за проектиране с операционни усилватели
Arrow Electronics организира STMicroelectronics Tech Day в София
Farnell стартира серия уебинари за практическата реализация на изкуствен интелект чрез Edge решения
Защита на аналогови входни стъпала (АFE) от пренапрежения с помощта на OTT операционни усилватели
TRX Systems реализира прецизно 3D проследяване без GPS сигнал чрез инерционните сензори iSensor на Analog Devices
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОНИКАТА на специализирания портал Electronics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
06.06.2022 | Непознатият Хелиум… или как да печелим криптовалута от Internet of Things
29.11.2021 | Защита на аналогови входни стъпала (АFE) от пренапрежения с помощта на OTT операционни усилватели
16.11.2021 | TRX Systems реализира прецизно 3D проследяване без GPS сигнал чрез инерционните сензори iSensor на Analog Devices
29.10.2021 | Neural DSP създаде най-мощния моделиращ усилвател в света с помощта на SHARC+ на Analog Devices
15.10.2021 | Как напредъкът в сензорните и цифровите технологии води до по-добри грижи за пациентите
06.06.2022 | Непознатият Хелиум… или как да печелим криптовалута от Internet of Things
29.11.2021 | Защита на аналогови входни стъпала (АFE) от пренапрежения с помощта на OTT операционни усилватели
16.11.2021 | TRX Systems реализира прецизно 3D проследяване без GPS сигнал чрез инерционните сензори iSensor на Analog Devices
29.10.2021 | Neural DSP създаде най-мощния моделиращ усилвател в света с помощта на SHARC+ на Analog Devices
15.10.2021 | Как напредъкът в сензорните и цифровите технологии води до по-добри грижи за пациентите
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
© Copyright 2010 - 2022 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.