ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
18.05.2022 | Международната конференция ICEST 2022 предстои през юни в Охрид
17.05.2022 | Microchip разширява фамилията SuperFlash с нова 64-мегабитова серийна памет за космически приложения
13.05.2022 | Предстои виртуaлна кръгла маса за българския интерес в микроелектрониката
12.05.2022 | u-blox представи Bluetooth/Wi-Fi модул за индустриални и сградни приложения
09.05.2022 | Farnell ще представи нови решения от свои партньори на изложението Amper 2022
Използването на Ethernet по една усукана двойка (Single-pair Ethernet) 10BASE-T1L, включително Ethernet-APL в приложенията за индустриална и сградна автоматизация продължава да нараства поради лавинообразната тенденция за свързване на все повече устройства към Ethernet мрежите. Морис О'Брайън, мениджър стратегически маркетинг, и Фолкер Е. Голер, инженер системни приложения в Analog Devices, обясняват какви трудности може да създаде това за системните инженери, тъй като някои от интегрираните сензори са ограничени по енергоконсумация и пространство.
В микроконтролерите с ниско или свръхниско енергопотребление, разполагащи с достатъчно вътрешна памет за сензори и изпълнителни елементи, често отсъства една важна функция – поради липсата на интегриран Ethernet MAC, те не поддържат MII, RMII или RGMII самостоятелен интерфейс (Ethernet). Традиционният PHY не може да бъде свързан с тези процесори.
С помощта на 10BASE-T1L MAC-PHY процесорът се свързва с Ethernet чрез SPI, премахвайки необходимостта от интегриран MAC. MAC функционалността вече е интегрирана директно, като осигурява по-голяма гъвкавост при проектирането и избора на компоненти и позволява използването на разнообразни процесори със свръхниско енергопотребление. В рамките на интелигентни сградни приложения MAC-PHY ще позволи на повече устройства да бъдат свързани към Ethernet мрежа и интелигентни сградни приложения като системи за ОВК, пожарна безопасност, контрол на достъпа, IP камери, асансьорни системи и системи за мониторинг.
Интегрирането на MAC функционалност предоставя и нови функции за оптимизиране на Ethernet трафика в мрежата благодарение на усъвършенстваното филтриране на пакети, като същевременно освобождава процесора от тази задача. Вместо само един MAC адрес, MAC-PHY може да поддържа филтриране, използвайки до 16 едноадресни или многоадресни MAC адреса. Освен това се поддържа маскиране за два MAC адреса. Чрез поддържане на допълнителна опашка някои съобщения могат да бъдат приоритизирани и да получат повишена латентност и стабилност.
MAC-PHY поддържа също IEEE 1588 и следователно 802.1AS синхронизация по време, необходима при автоматизация на процесите. Това значително намалява сложността на софтуерното проектиране, тъй като не изисква допълнителна хардуерна поддръжка извън самия MAC-PHY. SPI интерфейсът поддържа новия високофективен протокол Open Alliance SPI, създаден специално за използване с MAC-PHY.
10 Mb Ethernet физически слой (10BASE-T1L), комбиниран с токозахранване (PoDL/ SPoE) по два проводника, на разстояние до 1 км, ще даде възможност за реализиране на нови типове Ethernet свързани устройства. Те ще доведат до по-висока ефективност и ще намалят консумацията на енергия в приложенията за индустриална автоматизация. В приложенията за сградна автоматизация те ще позволят по-високи нива на енергийна ефективност, безопасност и комфорт.
Повече информация относно портфолиото от индустриални Ethernet решения на ADI Chronous и как те ускоряват прехода към индустриален Ethernet можете да намерите тук.
За контакт:
Мартин Цветков, Account Manager
M: +359 88 787 0757
E: Martin.Tsvetkov@arrow.com
Arrow Electronics | arrow.com
Ключови думи: Arrow Electronics Analog Devices Ethernet 10BASE-T1L MAC-PHY
Област: Електроника
Arrow Electronics организира STMicroelectronics Tech Day в София
Farnell стартира серия уебинари за практическата реализация на изкуствен интелект чрез Edge решения
Защита на аналогови входни стъпала (АFE) от пренапрежения с помощта на OTT операционни усилватели
TRX Systems реализира прецизно 3D проследяване без GPS сигнал чрез инерционните сензори iSensor на Analog Devices
Neural DSP създаде най-мощния моделиращ усилвател в света с помощта на SHARC+ на Analog Devices
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОНИКАТА на специализирания портал Electronics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
29.11.2021 | Защита на аналогови входни стъпала (АFE) от пренапрежения с помощта на OTT операционни усилватели
16.11.2021 | TRX Systems реализира прецизно 3D проследяване без GPS сигнал чрез инерционните сензори iSensor на Analog Devices
29.10.2021 | Neural DSP създаде най-мощния моделиращ усилвател в света с помощта на SHARC+ на Analog Devices
15.10.2021 | Как напредъкът в сензорните и цифровите технологии води до по-добри грижи за пациентите
15.07.2021 | Fusion 360 от Autodesk за електронното производство
29.11.2021 | Защита на аналогови входни стъпала (АFE) от пренапрежения с помощта на OTT операционни усилватели
16.11.2021 | TRX Systems реализира прецизно 3D проследяване без GPS сигнал чрез инерционните сензори iSensor на Analog Devices
29.10.2021 | Neural DSP създаде най-мощния моделиращ усилвател в света с помощта на SHARC+ на Analog Devices
15.10.2021 | Как напредъкът в сензорните и цифровите технологии води до по-добри грижи за пациентите
15.07.2021 | Fusion 360 от Autodesk за електронното производство
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
© Copyright 2010 - 2022 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.