ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
28.11.2023 | ЕС и Индия ще си сътрудничат в сферата на полупроводниковата индустрия
28.11.2023 | u-blox представи Wi-Fi 6/6E и Bluetooth 5.4 модул с LE Audio за индустриални приложения
27.11.2023 | element14 обяви състезание за проектиране на решения за индустриална автоматизация в партньорство с Schneider Electric
24.11.2023 | Ръст на изложителите и посетителите отбеляза тазгодишната productronica
21.11.2023 | Изследователи от Университета Халифа създадоха еко сензор за влажност за носима електроника
Изминатото разстояние и скоростта на зареждане са от жизненоважно значение в конкурентния сектор на електромобилите. Както всички автомобилни компоненти, интегрираните мощни инвертори за задвижване, които преобразуват постоянния ток в променлив и извършват пренос на електроенергията в превозното средство, трябва да съчетават върхова ефективност с възможно най-малки размери и най-малко тегло. С габарити само 29 x 21 x 12 мм и тегло 27 грама, новият токов сензор HSTDR на LEM е значително по-компактен от традиционните сензори със C-образна сърцевина, а това улеснява интегрирането му в корпуса на инверторите, където пространството е ограничено.
Сензорът осигурява възможност инверторите да функционират с максимална ефективност, като съчетава висока точност с достъпна цена и безпроблемна работа в тежки условия (сензорът има работен температурен диапазон от -40°C до +125°C и достатъчно здрава конструкция, за да издържи вибрации до 10G), обясняват от фирмата.
Използвайки технология на отворен контур с ефект на Хол и иновативна конструкция на магнитната сърцевина, HSTDR предлага отлична устойчивост срещу външни полета и интерферентни смущения, както и устойчиво поведение при различни честоти, с малка дисперсия на фазовото изместване между отделните бройки на компонентите, което осигурява по-прецизно управление на въртящия момент в електрозадвижванията.
Уникалността на сензора се състои не само в това, че е с 42% по-малък от своя предшественик (HSNDR на LEM), но и че тежи с 50% по-малко и предлага 50% по-широк измервателен обхват, както и най-добрата в своя клас точност и най-ниска системна грешка – под 3,5% в целия работен температурен диапазон в рамките на експлоатационния срок, посочват от компанията.
Предоставяйки на производителите на електромобили възможност да избират между различни диапазони за измерване на ток в един и същи корпус – от ±300 A до ±1500 A – сензорът осигурява галванично разделяне между първичната верига (силовата част) и вторичната верига (електроните схеми), което го прави подходящ и за 800-волтови акумулаторни системи.
Начинът, чрез които R&D инженерите на LEM успяха да намалят до минимум размерите на HSTDR, е реализирайки го като единствения сензор за инвертори за задвижване на електрически автомобили, с постояннотокова връзка и измерване на трифазен ток, който е снабден с интегрирана шина (както при по-ранния HSNDR), пасваща идеално във възможно най-малкия отвор на сърцевината. Сега, получавайки достъп до цялостно калибриран комплект от сърцевина, бусбар и сензорен елемент, дизайнерите на автомобилни компоненти и производителите на електрически превозни средства имат възможност да намалят значително времето за пускане на продуктите си на пазара.
"Въз основа на 50-годишния си опит в областта на електрическите измервания, LEM непрекъснато разширява границите, когато става въпрос за разработката на решения, от които инженерите в автомобилостроенето се нуждаят при работа с инвертори за задвижване на електромобили. Предизвикателството пред инженерите е да създадат модули и системи за електромобили, които са не само високоефективни, но и компактни, и леки. HSTDR отговаря напълно на тези изисквания", коментира Софиан Сербу, глобален продуктов мениджър на LEM.
Източник: LEMКлючови думи: LEM HSTDR HSNDR токови сензори електромобили
Област: Електроника
element14 обяви състезание за проектиране на решения за индустриална автоматизация в партньорство с Schneider Electric
element14 организира безплатен уебинар за машинно самообучение в embedded системи
element 14 стартира специално състезание по случай Хелоуин
element 14 и Microchip стартират състезание за творческо рециклиране на стара електроника
На Industrial Tech Forum – Sofia 2023 Endrich Bauelemente Vertriebs акцентира върху интелигентните сензорни мрежи в IoT приложения
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОНИКАТА на специализирания портал Electronics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
21.11.2023 | Quectel представи шест нови 4G и 5G антени за IoT приложения
15.11.2023 | Лазерна технология за депанелизиране от Schunk сред акцентите на productronica 2023
10.11.2023 | Може ли в бума на изкуствения интелект GaN да спаси гладните за енергия центрове за данни
08.11.2023 | Wuerth Elektronik представи безплатен референтен дизайн: GB-PoE+ Ethernet USB адаптер
07.11.2023 | Farnell сключи споразумение за дистрибуция с Raltron Electronics
21.11.2023 | Quectel представи шест нови 4G и 5G антени за IoT приложения
15.11.2023 | Лазерна технология за депанелизиране от Schunk сред акцентите на productronica 2023
10.11.2023 | Може ли в бума на изкуствения интелект GaN да спаси гладните за енергия центрове за данни
08.11.2023 | Wuerth Elektronik представи безплатен референтен дизайн: GB-PoE+ Ethernet USB адаптер
07.11.2023 | Farnell сключи споразумение за дистрибуция с Raltron Electronics
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.