ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
08.12.2023 | ЕК стартира предприятие Интегрални схеми и обяви първата покана за проекти на стойност 1,67 млрд. евро
06.12.2023 | Mitsubishi Electric и Nexperia ще развиват заедно SiC силови компоненти
04.12.2023 | Световното производство на електронни компоненти се възстановява в края на 2023 г., за да започне отново да расте през 2024 г.
01.12.2023 | Уебинар ще запознае българските специалисти с новостите в Altium Designer 24
01.12.2023 | Серия уебинари представя обновената гама камери на Raspberry Pi
Силовата електроника играе изключително важна роля не само в производството, преноса и разпределението, но и при използването на електроенергията в почти всички индустриални сектори. Това определя и значителният й принос за ефективността във все по-устойчивите общности. Не е изненада, че силовата електроника ще бъде под светлините на прожекторите и на международното изложение productronica 2023, което ще се проведе от 14 до 17 ноември в Мюнхен.
Без силовите електронни компоненти преходът към климатично-неутрално и дигитално общество е невъзможен. Търсенето на този вид компоненти в промишлеността, ВЕИ секторът и по-специално автомобилостроенето продължава да расте. Целите, които се преследват във всеки един от случаите, са намаляване на въглеродните емисиите, повишаване на ефективността и ускоряване на дигитализацията.
Според прогнози на Yole Group световният пазар на силови електронни компоненти ще нарасне от 20,9 млрд. щатски долара през 2022 г до 33,3 млрд. щатски долара през 2028 г. при среден годишен темп на растеж от 8,1%. Правителствените регулации, ръстът на ВЕИ сектора и търсенето на енергийноефективни решения са основните фактори, които обуславят на тази тенденция.
На productronica 2023 изложители като Rohde&Schwarz, Viscom, Lohnert, CRS Pruftechnik, SPEA и други ще покажат своите решения на предизвикателствата в промишлеността, произтичащи от стремежа за увеличаване на производителността, намаляване на енергопотреблението и оптимизация на производствените процеси.
Посетителите ще могат да се запознаят и с напредъка при материалите за силови електронни компоненти. Изборът на материал влияе в значителна степен на характеристиките, ефективността и надеждността на системата. Силовите компоненти се поделят на три основни сегмента в зависимост от типа на използвания материал – силиций, силициев карбид и галиев нитрид.
Благодарение на конкурентното съотношение цена/характеристики силицият остава най-широко използваният материал за полупроводникови компоненти. Той обаче достига предела си що се отнася до възможните работни честоти и максимални напрежения. Затова компонентите от галиев нитрид (GaN) и силициев карбид (SiC) набират все по-голяма популярност. Тяхното производство обаче изисква по-продължителни и по-сложни производствени процеси, което ги прави значително по-скъпи от силициевите алтернативи. Въпреки това производителите очакват да намалят разходите, като преминат към 300-милиметрови пластини.
Изборът между силиций, силициев карбид и галиев нитрид в крайна сметка зависи от специфичните изисквания на приложението, включително мощност, честота на превключване, температурен диапазон и цена.
Специално внимание на productronica 2023 ще бъде посветено на силициевия карбид и преимуществата, които силовите компоненти на основата на SiC предлагат в приложения в електромобилите. Като се има предвид, че по-ефективните и компактни задвижвания и зарядни станции увеличават пробега и намаляват времето за зареждане, SiC компонентите се очертават като е ключова технология за бъдещето на мобилността за много автомобилни производители и доставчици. На изложението Breuer-Motoren ще покаже SiC инверторен усилвател, разработен като част от изследователския проект „SiC-Mobil – SiC честотен преобразувател за електромобилност“ като тестова платформа за проучване на надеждността, експлоатационния живот, EMC и ефективността на високочестотни SiC силови компоненти.
В зала B2 Германската асоциация на машиностроителните компании (VDMA) организира лекции и демонстрации на живо по теми в сферата на силовата електроника. Редица компании ще покажат най-новите си разработки, а новостите в сферата на силовата електроника ще бъдат и сред темите на конференцията SEMICON Europa, която отново ще се проведе паралелно с изложението.
Тази година Германо-Българската индустриално-търговска камара (ГБИТК) в качеството си на официален представител на Messe Muenchen в България организира общ български щанд на productronica 2023.
Повече за темите и програмата на productronica 2023 вижте тук.
Източник: Messe MuenchenКлючови думи: ГБИТК силова електроника Messe Muenchen productronica
Област: Електроника
Ръст на изложителите и посетителите отбеляза тазгодишната productronica
Лазерна технология за депанелизиране от Schunk сред акцентите на productronica 2023
RENEX Group организира IPC обучение в София и представя REECO на productronica 2023 в Мюнхен
ГБИТК кани българските фирми да се включат в общ български щанд на productronica 2023
ГБИТК организира участие на български фирми в productronica 2023
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОНИКАТА на специализирания портал Electronics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
27.11.2023 | element14 обяви състезание за проектиране на решения за индустриална автоматизация в партньорство с Schneider Electric
24.11.2023 | Ръст на изложителите и посетителите отбеляза тазгодишната productronica
10.11.2023 | element14 организира безплатен уебинар за машинно самообучение в embedded системи
07.11.2023 | Какво може да постигне България в микроелектрониката дискутираха политици, предприемачи и учени на форум в София
30.10.2023 | Комет Електроникс и Microchip споделиха опит в проектирането на embedded системи на събития в София и Белград
27.11.2023 | element14 обяви състезание за проектиране на решения за индустриална автоматизация в партньорство с Schneider Electric
24.11.2023 | Ръст на изложителите и посетителите отбеляза тазгодишната productronica
10.11.2023 | element14 организира безплатен уебинар за машинно самообучение в embedded системи
07.11.2023 | Какво може да постигне България в микроелектрониката дискутираха политици, предприемачи и учени на форум в София
30.10.2023 | Комет Електроникс и Microchip споделиха опит в проектирането на embedded системи на събития в София и Белград
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.