ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
24.06.2025 | Нова образователна програма запознава младежите с електронната индустрия в Обединеното кралство
24.06.2025 | Quectel пусна нов Wi-SUN модул за интелигентни градове и измервания
24.06.2025 | Microchip представи нови високоскоростни цифрови сигнални контролери
17.06.2025 | Възможности за участие на български МСП от електронната индустрия в бизнес мисии до Япония и Южна Корея
12.06.2025 | TSMC планира център за проектиране на електронни компоненти в Мюнхен
Microchip пусна на пазара първите в сектора микроконтролери с малък брой изводи (Low Pin Count - LPC) и поддръжка на до два I3C периферни модула и входове/изходи с различни нива на напрежение (Multi-Voltage I/O, MVIO).
С поетапното увеличаване на данните, събирани и предавани от облачно свързани мрежови възли, стандартът I3C (Improved Inter Integrated Circuit) бързо се превръща в по-устойчиво решение за свързване на сензори с високоскоростен обмен на данни и ще спомогне за разширяване на функционалността при системите от ново поколение.
Новите PIC18-Q20 се предлагат в компактни корпуси (3 x 3 мм) с 14 или 20 извода, като са подходящи за приложения за управление в реално време, сензорно управление и свързаност. Новите микроконтролери разполагат с конфигурируеми периферни модули, усъвършенствани комуникационни интерфейси и лесно свързване в широк обхват на напрежения без необходимост външни компоненти.
Благодарение на I3C функционалността, гъвкавите периферни модули и възможността за работа в три независими обхвата на напрежение PIC18-Q20 са подходящи за използване заедно с главен микроконтролер в по-голяма цялостна система. Микроконтролерите от новата фамилия могат да изпълняват задачи, които главният микроконтролер не може да изпълнява толкова ефективно – напр. обработка на данни от сензори, обработка на прекъсвания с ниска латентност и генериране на отчети за състоянието на системата. Докато централният процесор работи в различен обхват на напрежението, I3C периферният модул работи в диапазон от 1,0 до 3,6 V.
Новите микроконтролери с ниска консумация на енергия и малки габарити могат да се използват в широк спектър от чувствителни към габаритите приложения и производства, включително автомобилостроене, индустриална автоматизация, компютърни технологии, потребителска електроника, IoT и медицинска техника.
"Една от основните пречки пред широкомащабното интегриране на IoT е цената за внедряване на краен възел. С фамилията микроконтролери PIC18-Q20 Microchip помага за преодоляването на тази бариера. Представяйки първия в индустрията микроконтролер с малък брой изводи и I3C, ние даваме възможност за гъвкаво и рентабилно мащабиране на IoT приложенията и възприемане на новия стандартен комуникационен интерфейс", обясни Грег Робинсън, корпоративен вицепрезидент на подразделението за 8-битови продукти в Microchip.
Тъй като пазарът се измества към търсене на решения с по-висока производителност, по-ниска консумация на енергия и по-малки габарити, I3C ще е от полза на проектантите и софтуерните разработчици в стремежа им да отговорят на тези изисквания. В сравнение с I2C, I3C предлага по-висока скорост на комуникация и по-ниска енергоконсумация, като същевременно поддържа обратна съвместимост с по-старите системи. I3C и MVIO функционалността, в съчетание с конфигурируемите независими от ядрото периферни модули (CIP) на Microchip, осигуряват по-ниски системни разходи, по-лесно проектиране и намаляване на пространството на платката чрез елиминиране на необходимостта от външни елементи за изравняване на напреженията.
Източник: MicrochipКлючови думи: Microchip микроконтролери PIC18-Q20 LPC шина I3C автомобилостроене индустриална автоматизация IoT
Област: Електроника
Microchip представи нови високоскоростни цифрови сигнални контролери
Комет Електроникс проведе практически семинар за използване на микроконтролери с независими от ядрото периферни модули
Quectel разширява портфолиото си от GNSS антени с високопрецизни и адаптивни решения за разнообразни приложения
Infineon Technologies придобива автомобилния Ethernet бизнес на Marvell Technology
Комет Електроникс проведе обучение за работа с veryVerilog на Microchip в ПГХТ в Бургас
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОНИКАТА на специализирания портал Electronics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
11.06.2025 | Renesas се отказва от плановете за навлизане на пазара на SiC компоненти
10.06.2025 | С двуцифрен ръст на приходите китайските компании радикално променят пазара на решения за корпусиране и тестване
09.06.2025 | TTI обяви нови епизоди от съвместната подкаст поредица с Molex за продукти за свързване
03.06.2025 | u-blox пуска на пазара първия трилентов GNSS модул за приложения в роботиката
27.05.2025 | Quectel разширява портфолиото си от GNSS антени с високопрецизни и адаптивни решения за разнообразни приложения
11.06.2025 | Renesas се отказва от плановете за навлизане на пазара на SiC компоненти
10.06.2025 | С двуцифрен ръст на приходите китайските компании радикално променят пазара на решения за корпусиране и тестване
09.06.2025 | TTI обяви нови епизоди от съвместната подкаст поредица с Molex за продукти за свързване
03.06.2025 | u-blox пуска на пазара първия трилентов GNSS модул за приложения в роботиката
27.05.2025 | Quectel разширява портфолиото си от GNSS антени с високопрецизни и адаптивни решения за разнообразни приложения
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.