ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
24.01.2025 | Altium разширява възможностите на платформата Altium 365 с придобиването на Part Analytics
21.01.2025 | Quectel представи свръхкомпактен GNSS модул с ниско енергопотребление
21.01.2025 | Нов европейски проект развива фотонни интегрални схеми за широк спектър от приложения
14.01.2025 | TTI пусна нова подкаст поредица в партньорство с TE Connectivity
14.01.2025 | u-blox представи нов миниатюрен GNSS чип със свръхниско енергопотребление
Новото международно законодателство налага по-строги изисквания за киберсигурност на всичко - от потребителски IoT устройства до критична инфраструктура. Изпълнението на тези нови регулаторни изисквания от гледна точка на продуктите и веригата за доставки може да бъде сложно, скъпо и отнемащо време. За да осигури на разработчиците интегрирано решение, което им позволява да проектират приложения, отговарящи на изискванията за сигурност, Microchip представи новата фамилия 32-битови микроконтролери PIC32CK с интегрирана подсистема от хардуерен модул за сигурност (HSM), ядро Arm Cortex-M33 и технологията TrustZone, която помага за изолиране и защита на устройството.
PIC32CK SG е първият 32-битов продукт, който съчетава повишената сигурност на HSM с технологията TrustZone - хардуерно базирана защитена среда. Последното нововъведение на Microchip за микроконтролерите от среден клас осигурява на проектантите ценово ефективно решение с интегрирана сигурност, отговарящо на най-новите изисквания за киберсигурност. Включването на HSM осигурява високо ниво на сигурност при удостоверяване, защитено отстраняване на грешки, защитено зареждане и защитени актуализации, докато технологията TrustZone осигурява допълнително ниво на защита за ключови софтуерни функции. HSM може да ускори широк набор от стандарти за симетрична и асиметрична криптография, генериране на случайни числа и сигурно управление на ключове.
Микроконтролерите PIC32CK поддържат стандартите за функционална безопасност ISO 26262 и за киберсигурност ISO/SAE 21434. За по-голяма гъвкавост и икономическа ефективност фамилията PIC32CK предлага широк набор от опции за настройка на нивото на сигурност, паметта и честотната лента за свързване в зависимост от изискванията на крайното приложение. Опциите включват до 2 MB двупанелна флаш памет и 512 KB SRAM, с различни възможности за комуникация като 10/100 Ethernet, CAN FD и USB.
"Нововъзникващите изисквания правят сигурността задължителна за по-голямата част от свързаните IoT устройства. PIC32CK прави рентабилно осигуряването на хардуерно базирана сигурност за микроконтролерни приложения от среден клас. Екосистемата от инструменти на Microchip и експертизата в областта на сигурността помагат на нашите клиенти да се ориентират в сложните нови изисквания и да осигурят поддръжка на своите продукти през целия им жизнен цикъл", коментира Род Дрейк, корпоративен вицепрезидент на бизнес звената MCU32 и MPU32 в Microchip.
За веригите за доставка на продукти, изискващи допълнителна защита и сигурност, като например в индустриални проекти, медицински устройства, домакински уреди и потребителски IoT устройства, PIC32CK ще се поддържа с Trust Platform Design Suite на Microchip чрез предоставяне като услуга. Тази платформа дава възможност за сигурно фабрично осигуряване на ключове, сертификати и интелектуална собственост без необходимост тези тайни елементи да бъдат разкривани в рамките на веригата за доставки.
Източник: MicrochipКлючови думи: Microchip PIC32CK микроконтролери
Област: Електроника
Microchip разширява функционалността на PolarFire FPGA и SoC с нови средства за образна диагностика и интелигентна роботика
Microchip и Комет Електроникс проведоха семинари за проектиране на модерни embedded системи в София и Белград
Комет Електроникс и Microchip Technology организират безплатен технически семинар в София
Microchip залага амбициозни цели за постигане на въглеродна неутралност до 2040 г.
Microchip обяви ново решение за разработка на бордови зарядни устройства
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОНИКАТА на специализирания портал Electronics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
14.01.2025 | Защо европейски гиганти в микроелектрониката залагат на стратегията "Произведено в Китай"
07.01.2025 | Как ще се развива пазарът на интегрални схеми за изкуствен интелект в следващите пет години
03.01.2025 | SEMI публикува препоръки за развитие на електронната индустрия в ЕС
17.12.2024 | Microchip разширява функционалността на PolarFire FPGA и SoC с нови средства за образна диагностика и интелигентна роботика
17.12.2024 | TTI Europe разширява франчайз споразумението със Sensata Technologies
14.01.2025 | Защо европейски гиганти в микроелектрониката залагат на стратегията "Произведено в Китай"
07.01.2025 | Как ще се развива пазарът на интегрални схеми за изкуствен интелект в следващите пет години
03.01.2025 | SEMI публикува препоръки за развитие на електронната индустрия в ЕС
17.12.2024 | Microchip разширява функционалността на PolarFire FPGA и SoC с нови средства за образна диагностика и интелигентна роботика
17.12.2024 | TTI Europe разширява франчайз споразумението със Sensata Technologies
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.