ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
01.10.2024 | Над 80 участници от България и чужбина събра 33-тата конференция "Електронна техника" в Созопол
01.10.2024 | Световните приходи на полупроводниковата индустрия чупят нови рекорди
01.10.2024 | u-blox обяви първия сателитен IoT-NTN клетъчен модул с вграден GNSS
01.10.2024 | Quectel пусна нова серия GNSS приемници с прецизно локализиране и лесна интеграция
24.09.2024 | Модулът EM060K-GL на Quectel влезе в списъка с одобрени продукти за ChromeOS
LEM откри нови изследователски и развойни центрове в Мюнхен и Шанхай в отговор на нарастващото глобално търсене на сензори за ток и напрежение, предизвикано от стремежа към декарбонизация и разширена електрификация.
Двата нови обекта ще дадат възможност на LEM да вгради повече интелигентност в своите сензори и да разполага с развойни бази по-близо до ключови клиенти, като същевременно насърчава по-задълбоченото сътрудничество по проекти и ефективния обмен на важна информация относно проектирането на продуктите. Докато центърът в Китай ще бъде оборудван с най-новата лабораторна техника, този в Германия ще бъде съсредоточен върху проектирането на интегрални схеми със специфично предназначение (ASIC) и полупроводникови технологии, които ще помогнат за ускоряване на иновациите на LEM при интегралните токови сензори (ICS).
Тази нова инвестиция в центрове за изследователска и развойна дейност в Европа и Азия следва неотдавнашното откриване на високотехнологичен завод на LEM в Малайзия, в който се използват авангардни производствени технологии. Инвестицията на LEM в щата Пенанг е признание за опита на региона в ASIC технологиите и специализацията в проектирането и производството на полупроводникови компоненти. Заводът в Пенанг е най-новият пример за стремежа на LEM да подсигури дейността си, като същевременно диверсифицира своя глобален отпечатък, за да може да обслужва по-добре клиентите чрез комбинация от модерни производствени съоръжения и квалифициран персонал, посочват от компанията.
Сега LEM разширява тази инвестиция в производствени мощности и гъвкави доставки, откривайки бази за изследователска и развойна дейност, които имат за цел да допълнят съществуващия обект в Лион (Франция), открит през 2017 г., и да надградят изследователските и развойни дейности, които вече се извършват в София (България), сега в новия офис в центъра на града. Ръководен от Матиас Тенцер, развойният екип в новото съоръжение за полупроводникови компоненти в Мюнхен ще работи в тясно сътрудничество със съществуващия ICS екип на LEM в Женева, Швейцария. В Мюнхен вече работят 10 служители и техният брой ще се увеличи в съответствие с амбициозните планове на LEM за растеж на обекта. В офиса в Шанхай с площ от 1400 квадратни метра понастоящем работят 30 души, като в бъдеще броят им ще се удвои, а много от тях ще участват в изследователската и развойна дейност.
"Като лидер в измерването на електрически параметри ние твърдо вярваме, че интегрираните решения за измерване на ток са ключова част от успеха на нашия бъдещ растеж и конкурентно предимство, затова е жизненоважно да разполагаме с предложение за интегрирани токови сензори, което може да отговори на нуждите на нашите клиенти. Новият център за изследователска и развойна дейност в Мюнхен ще ни даде възможност да ускорим проектирането на интегрални схеми и да осигурим широко ICS портфолио", заяви Верена Весколи, технически директор на LEM.
"В условията на все по-конкурентен пазар ние продължаваме да инвестираме в бъдещето и да разработваме решения, които нашите клиенти ценят. Китай е важен източник на технологии и иновации както за нашите клиенти, така и за LEM. Новата база за научноизследователска и развойна дейност в Шанхай ще работи заедно със съществуващия обект в Пекин и ще ни позволи да бъдем физически по-близо до нашите клиенти и да им предоставяме нашите решения още по-бързо, отколкото бе възможно досега", добави главният вицепрезидент на LEM за Азия Джон Макласки.
Източник: LEMКлючови думи: LEM сензори изследователска и развойна дейност
Област: Електроника
element14 организира състезание за проектиране на решения с компоненти за задвижвания
Endrich Bauelemente Vertriebs представя възможностите на новите E-IoT решения на Industrial Tech Forum – София 2024
electronica 2024 представя актуалните тенденции и технологии в автоматизацията
Lumotive предлага първия на пазара чип за оптично оформяне на лъча
LEM откри нов високотехнологичен завод в Малайзия
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОНИКАТА на специализирания портал Electronics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
10.09.2024 | Teltonika обяви организационни промени и старта на строителството на нов технологичен парк
28.08.2024 | Benchmark Electronics разширява европейското си присъствие с ново производствено съоръжение в Румъния
21.08.2024 | Отворена е покана за проекти за център за компетентност в областта на интегралните схеми в България
24.07.2024 | ЕС и Южна Корея стартират четири съвместни проекта в областта на микроелектрониката
16.07.2024 | onsemi стартира производство на SiC компоненти в Чехия
10.09.2024 | Teltonika обяви организационни промени и старта на строителството на нов технологичен парк
28.08.2024 | Benchmark Electronics разширява европейското си присъствие с ново производствено съоръжение в Румъния
21.08.2024 | Отворена е покана за проекти за център за компетентност в областта на интегралните схеми в България
24.07.2024 | ЕС и Южна Корея стартират четири съвместни проекта в областта на микроелектрониката
16.07.2024 | onsemi стартира производство на SiC компоненти в Чехия
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2024 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.