ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
26.09.2023 | productronica 2023 с акцент върху новостите в силовата електроника
26.09.2023 | Микроелектронната индустрия отчита ръст на приходите за първи път от 2021 г. насам
25.09.2023 | Шведска компания достави първите квантови електронни компоненти
18.09.2023 | u-blox представя първия си многорежимен клетъчен и сателитен IoT модул с интегрирано позициониране
15.09.2023 | element 14 и Microchip стартират състезание за творческо рециклиране на стара електроника
На 16 април 2022 г. в София Тех Парк се проведе петото издание на ТУЕС Фест под наслов "Fair from the future". Над 2500 посетители имаха възможност да научат всичко, което ги интересува за Технологичното училище "Електронни системи" (ТУЕС) към Технически университет – София от самите ученици в него. Нещо повече, те получиха и шанса да видят какво могат да постигнат младите хора благодарение на обучението в ТУЕС. Общо 83 отбора от 153 ученици от 8 до 12 клас представиха свои разработки в три категории – Роботика и вградени системи, Софтуер и Компютърни мрежи.
Събитието бе подкрепено от също така рекорден брой компании, сред които и Комет Електроникс, осигурила електронни компоненти за реализация на проектите. Разработките на учениците впечатлиха както посетителите, така и експертното жури, спонсорите и представителите на медиите.
Първите места в трите категории отидоха при AMRAAM в категория Роботика и вградени системи, Equilibrium в категория Софтуер и "Изграждане на корпоративна мрежа чрез трета фаза на DMVPN свързаност" в категория Компютърни мрежи. Спонсорите на събитието също наградиха проектите, впечатлили ги най-много, а наградата за социално значим проект, връчена от медийното жури, част от което бе и представител на екипа на Electronics-Bulgaria.com, част от издателство TLL Media, отиде при изобретателите на The KASKA – Иван Петков и Александър Асенов от 8Г клас.
Учениците от ТУЕС предложиха технологични решения за най-различни области на живота – от свободното време, спорта и градинарството с проекти като Modern Table football, Smart Basketball Hoop, Smart RC car, Plant 365 и др., през автоматизирани системи за дома и за други приложения като SIMP лампа и All-in-one-weather, до изследване на космоса с проекти като Space Jub, MarsIT, Lemniskata и др. Сред показаните проекти бе и напълно функционален 3D скенер, конструиран от Иван Иванов от 10А. С проекта си той спечели второто място в категория Роботика и вградени системи и награда от Konica Minolta. Компактното устройство на екипа на Space Jub представлява решение за подобряване на безопасността на борда на космическа станция и заслужено спечели награда от Bosch Engineering. Със SIMP лампата на Иван Георгиев от 10 А пък може лесно да се управлява осветлението, а и други електроуреди в дома. Младежът бе и един от наградените от TLL Media бъдещи инженери. Издателството връчи отличия и на авторите на проекта за самоходна радиоуправляема машина с роботизирана ръка за космически приложения GreenBo – Васил Колев и Иван Иванов от 10А и Яна Балджиева от 11В, като Яна Балджиева получи награда и за проекта си At DM For Real, който превръща старата пишеща машина в модерен принтер.
На ТУЕС Фест 2022 г. наред с креативните проекти, младите хора впечатлиха и с увереността и ентусиазма, с които разказваха за тях, за неповторимата по думите им атмосфера в училището и подкрепата на преподавателите, които заедно стимулират креативността им. Екипът на Electronics-Bulgaria.com им пожелава успех и с нетърпение очаква бъдещите им проекти.
Източник: TLL MediaКлючови думи: TLL Media ТУЕС ТУ - София електронни системи роботика мрежи
Област: Електроника
На Industrial Tech Forum – Sofia 2023 Endrich Bauelemente Vertriebs акцентира върху интелигентните сензорни мрежи в IoT приложения
С невероятно шоу на креативни ученически проекти приключи ТУЕС Фест 2023
ТУЕС Фест се завръща на 23 април в София Тех Парк
Microchip пусна Single Pair Ethernet контролери за индустриални IoT приложения
Международен симпозиум по машинно самообучение в електрониката предстои през юни в Хърватия
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОНИКАТА на специализирания портал Electronics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
13.09.2023 | Уебинар показва пълния процес на създаване на печатна платка с Altium Designer 23
11.09.2023 | На Industrial Tech Forum – Sofia 2023 Endrich Bauelemente Vertriebs акцентира върху интелигентните сензорни мрежи в IoT приложения
07.09.2023 | ГБИТК организира участие на български фирми в productronica 2023
04.09.2023 | Следващото издание на изложението INTRONIKA ще се проведе през февруари 2024 г. в Любляна
30.08.2023 | Уебинар анализира предизвикателствата на интелигентното производство в микроелектрониката
13.09.2023 | Уебинар показва пълния процес на създаване на печатна платка с Altium Designer 23
11.09.2023 | На Industrial Tech Forum – Sofia 2023 Endrich Bauelemente Vertriebs акцентира върху интелигентните сензорни мрежи в IoT приложения
07.09.2023 | ГБИТК организира участие на български фирми в productronica 2023
04.09.2023 | Следващото издание на изложението INTRONIKA ще се проведе през февруари 2024 г. в Любляна
30.08.2023 | Уебинар анализира предизвикателствата на интелигентното производство в микроелектрониката
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2023 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.