ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
24.01.2025 | Altium разширява възможностите на платформата Altium 365 с придобиването на Part Analytics
21.01.2025 | Quectel представи свръхкомпактен GNSS модул с ниско енергопотребление
21.01.2025 | Нов европейски проект развива фотонни интегрални схеми за широк спектър от приложения
14.01.2025 | TTI пусна нова подкаст поредица в партньорство с TE Connectivity
14.01.2025 | u-blox представи нов миниатюрен GNSS чип със свръхниско енергопотребление
Възходът на интернета на нещата (IoT), индустриалната автоматизация и интелигентната роботика, заедно с разпространението на решения за образна диагностика с интелигентни периферни изчисления, усложни проектирането на тези видове приложения с оглед изискванията за висока енергийна ефективност и ниска работна температура. За да отговори на критичните предизвикателства, свързани с ускоряване на развойните цикли и облекчаване на развойния процес, Microchip пусна на пазара нови стекове за интегрираните програмируеми логически матрици (FPGA) и системите върху чип (SoC) от фамилията PolarFire, предназначени специално за образна диагностика в медицината и интелигентна роботика. Новите версии допълват наличните стекове на Microchip за интелигентно машинно зрение, индустриални периферни изчисления и интелигентна комуникация с периферни изчисления.
Стековете включват фърмуер и IP ядра за компютърно зрение 4K60 с помощта на изкуствен интелект, разнообразен набор от готови за използване интерфейси за сензори и камери, както и интегриран хардуер за високоскоростни Ethernet протоколи. Ядрата, съвместими с ROS-2 в реално време, улесняват задачите на роботиката за възприемане и преобразуване на координати. Стековете предлагат чувствителни към времето индустриални мрежови протоколи за OPC/UA, богата поддръжка на операционни системи и асиметрични изчисления, често използвани в индустриалната автоматизация.
Софтуерните комплекти за проектиране позволяват високо ниво на персонализация и поддържат разнообразни развойни среди, съсредоточени около C/C++, RTL и популярни рамки за машинно самообучение, включително SmartHLS IDE, VectorBlox Accelerator SDK и Libero SoC Design Suite, който е сертифициран за приложения, нуждаещи се от функционална безопасност на ниво IEC61503 SIL 3. Стековете включват PolarFire FPGA и PolarFire SoC FPGA решенията от среден клас с най-висока енергийна ефективност и сигурност, богата комбинация от хардуерни и софтуерни решения със защити за киберсигурност, които дават на системните разработчици свободата да въвеждат иновации в приложения за образна диагностика и роботика.
"Клиентите ни изискват спешно въвеждане на значителни иновации в областта на сигурната, функционално безопасна индустриална автоматизация и преносимите решения за образна диагностика с помощта на изкуствен интелект, които осигуряват безпрецедентна изчислителна мощност при възможно най-малки физически размери, докато са подложени на високо термично натоварване и са много уязвими към заплахи за киберсигурността", обясни Шакил Пира, вицепрезидент по маркетинг и стратегия на бизнес звеното за FPGA в Microchip. "За тази цел сега предоставяме на разработчиците в тези сегменти възможността да използват енергийноефективен хардуер и персонализирани стекове от решения с крайната цел за бързо внедряване на интелигентна образна диагностика и автономни роботи."
Пример за иновативните стекове на Microchip може да се намери в наскоро обявения PolarFire FPGA Ethernet Sensor Bridge, който работи с платформата за сензорна обработка NVIDIA Holoscan. Sensor Bridge може да свързва сензорни данни в реално време към NVIDIA Holoscan и платформите NVIDIA IGX и NVIDIA Jetson за edge AI (изкуствен интелект с периферни изчисления) и роботика, отключвайки нови приложения за периферни изчисления към облака, дава възможност за AI/ML (изкуствен интелект/машинно самообучение) и улеснява внедряването на изкуствен интелект в медицината, промишлеността и автомобилостроенето.
Източник: MicrochipКлючови думи: Microchip PolarFire FPGA IoT индустриална автоматизация роботика
Област: Електроника
u-blox пуска на пазара троен комбиниран модул с най-новите безжични технологии за IoT
Комет Електроникс и Quectel представиха съвременните тенденции в безжичните М2М комуникации на събитие в София
Quectel разширява портфолиото си от Wi-Fi и Bluetooth модули за IoT
Комет Електроникс и Quectel подготвят безплатен технически семинар в София
Microchip и Комет Електроникс проведоха семинари за проектиране на модерни embedded системи в София и Белград
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОНИКАТА на специализирания портал Electronics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
14.01.2025 | Защо европейски гиганти в микроелектрониката залагат на стратегията "Произведено в Китай"
07.01.2025 | Как ще се развива пазарът на интегрални схеми за изкуствен интелект в следващите пет години
03.01.2025 | SEMI публикува препоръки за развитие на електронната индустрия в ЕС
17.12.2024 | TTI Europe разширява франчайз споразумението със Sensata Technologies
17.12.2024 | Quectel ускорява високоточното позициониране с четирилентов GNSS модул, антена и комплект от услуги за RTK корекция
14.01.2025 | Защо европейски гиганти в микроелектрониката залагат на стратегията "Произведено в Китай"
07.01.2025 | Как ще се развива пазарът на интегрални схеми за изкуствен интелект в следващите пет години
03.01.2025 | SEMI публикува препоръки за развитие на електронната индустрия в ЕС
17.12.2024 | TTI Europe разширява франчайз споразумението със Sensata Technologies
17.12.2024 | Quectel ускорява високоточното позициониране с четирилентов GNSS модул, антена и комплект от услуги за RTK корекция
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.