ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
24.01.2025 | Altium разширява възможностите на платформата Altium 365 с придобиването на Part Analytics
21.01.2025 | Quectel представи свръхкомпактен GNSS модул с ниско енергопотребление
21.01.2025 | Нов европейски проект развива фотонни интегрални схеми за широк спектър от приложения
14.01.2025 | TTI пусна нова подкаст поредица в партньорство с TE Connectivity
14.01.2025 | u-blox представи нов миниатюрен GNSS чип със свръхниско енергопотребление
Oxford Ionics обяви, че е създала най-високопроизводителния квантов чип в света, който може да бъде произвеждан мащабируемо в стандартно предприятие за полупроводниково производство. Според компанията новият чип осигурява над два пъти по-висока производителност от предишните рекорди, а резултатите са постигнати без използване на корекция на грешката.
Създаването на стабилни, високопроизводителни квантови компютри е огромно предизвикателство. То изисква създаването на високопроизводителни кюбити (квантови битове) и начин за управление на тези кюбити по мащабируем начин. Само една технология - уловените йони - демонстрира необходимата производителност за изграждане на полезен квантов компютър. Досега обаче уловените йони бяха трудни за мащабиране, тъй като обикновено се управляват чрез лазери.
Oxford Ionics премахва необходимостта от използване на лазери, като разработва патентована система за електронно управление на кюбитите. Този уникален подход използва най-ефективната технология за кюбити - уловените йони - и интегрира всичко необходимо за тяхното управление в силициев чип, който може да се произвежда масово с помощта на стандартни съоръжения и процеси за полупроводниково производство.
Компанията постави рекорди в сектора по отношение на производителността (точността) на логически блокове както с два, така и с един кюбит. Предишните световни рекорди са постигнати с използване на метод за корекция на грешката, за да се намалят грешките в хардуера. Чиповете на Oxford Ionics осигуряват над два пъти по-висока производителност, без да се нуждаят от корекция на грешката, като използват 10 пъти по-малко кюбити, твърдят от компанията.
Изграждането на полезен квантов компютър изисква високопроизводителни операции с едно- и двукюбитови логически блокове. Значително повишената производителност на кюбитите на Oxford Ionics означава, че мощни квантови компютри могат да бъдат изградени с много по-малко кюбити и че ценни търговски приложения могат да бъдат внедрени, преди да се наложи да се прилагат сложни и скъпи техники за корекция на грешката.
Заедно с мащабируемостта при подхода на Oxford Ionics, тези резултати показват, че зората на използваемите квантови компютри е много по-близо, отколкото се смяташе досега. С помощта на изпитани инженерни решения Oxford Ionics планира да създаде мащабируем чип с 256 кюбита, който да може да се произвежда в съществуващите линии за микроелектроника.
"Най-големите играчи в сектора са поели по различни пътища към целта да превърнат квантовите изчисления в реалност. От самото начало ние възприехме подхода "ракета" - съсредоточихме се върху изграждането на стабилна технология, като първо решихме наистина трудните предизвикателства. Това означаваше да използваме новаторска физика и интелигентно инженерство, за да разработим мащабируеми, високопроизводителни чипове с кюбити, които не се нуждаят от корекция на грешката за създаване на полезни приложения и могат да се управляват върху класически полупроводников чип", коментира д-р Крис Баланс, съосновател и главен изпълнителен директор на Oxford Ionics.
"Когато създавате квантов компютър, производителността е също толкова важна, колкото и размерът - увеличаването на броя на кюбитите не означава нищо, ако те не дават точни резултати. Сега доказахме, че нашият подход е постигнал най-високото ниво на производителност в квантовите изчисления до момента и вече е на нивото, необходимо за отключване на търговското въздействие на квантовите изчисления. Това е невероятно вълнуващ момент за нашия екип и за положителното въздействие, което квантовите изчисления ще имат върху обществото като цяло", допълни д-р Том Харти, съосновател и главен технически директор на Oxford Ionics.
Източник: Oxford IonicsКлючови думи: Oxford Ionics квантови компютри
Област: Електроника
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОНИКАТА на специализирания портал Electronics-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
22.10.2024 | Технология за производство без вода може да спомогне за напредъка в интеграцията на 2D електрониката
13.08.2024 | Нов субстрат за гъвкава електроника може да помогне за справянето с електронните отпадъци
06.08.2024 | Нов метод позволява превръщането на електронните отпадъци в злато по устойчив начин
04.06.2024 | Компоненти от галиев нитрид откриват път към проучването на Венера
19.03.2024 | Шведски изследователи предлагат нов устойчив метод за производство на органична електроника
22.10.2024 | Технология за производство без вода може да спомогне за напредъка в интеграцията на 2D електрониката
13.08.2024 | Нов субстрат за гъвкава електроника може да помогне за справянето с електронните отпадъци
06.08.2024 | Нов метод позволява превръщането на електронните отпадъци в злато по устойчив начин
04.06.2024 | Компоненти от галиев нитрид откриват път към проучването на Венера
19.03.2024 | Шведски изследователи предлагат нов устойчив метод за производство на органична електроника
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2025 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.